رفع خطای “Syntax Error” در وردپرس

توسط | تیر ۳۱, ۱۳۹۹ | Error

طراحی سایت ، طراحی سایت شیراز ، طراحی اپلیکیشن

خطای syntax error یکی از رایج‌ترین خطاهایی هست که هنگام آپدیت قالب، آپدیت افزونه و یا ایجاد تغییرات دلخواه در وردپرس ممکنه باهاش مواجه بشیم. وقتی با خطای syntax error در وردپرس مواجه بشید نشون از این داره که در کدنویسی وردپرس که میتونه از سمت افزونه‌ها، قالب یا حتی هسته خود وردپرس باشه یک ناهماهنگی به وجود اومده و بخاطر اینکه کدهای برنامه نویسی در وردپرس در جای خودشون قرار نگرفته با خطای syntax error در وردپرس مواجه خواهید شد. این خطا به صورت برنامه نویسی شده هست و اگر دانش فنی و آشنایی لازم رو با کدنویسی نداشته باشید شاید رفع خطای syntax error در وردپرس کمی پیچیده و زمانبر باشه….

قبل از هر چیزی شما باید ابتدا یاد بگیرید که خطای syntax error در وردپرس رو تحلیل کنید و با استفاده از راهنمایی که در خطا وجود داره تا جایی که راه داره با منبع مشکل آشنایی پیدا کنید. مشابه تصویر بالا وقتی این خطا رخ بده اجزای زیر قابل مشاهده هستند…

طراحی سایت ، طراحی سایت شیراز ، طراحی اپلیکیشن

  • Parse Error: این بخش از پیغام خطا نشون دهنده این هست که برخی کدها و دستورات در وردپرس به خاطر اینکه در جای خودشون قرار نگرفتن، ترتیب سایت رو به هم ریخته و باعث به وجود اومدن خطا شده که در ادامه مسیر و خط اون قطعه کد هم مشخص شده.
  • Unexpected: این خطا بخاطر این نشون داده میشه که ممکنه توابعی که نشون از پایان دادن یک دستور داره را به صورت درست وارد نکردید. در زبان‌های برنامه نویسی مختلف برای انجام یک کار ساده مثل پرینت یک متن یک دستور شروع و یک دستور پایان داریم که کارهایی که باید انجام بگیره درست مثل یک حلقه بین شروع و پایان اون قطعه کد قرار میگیره که در زبان php با استفاده از کاراکترهای ; یا () مشخص میشن. حالا اگر در بین کدهای شما اشتباه تایپی رخ داده باشه یا کلا فراموش کرده باشید که شروع و پایان دستور رو بزنید این خطا داده میشه..
  • آدرس فایل: در ادامه مسیری رو مشاهده می‌کنید که در اینجا مربوط به فایل فانکشن قالب(functions.php) هست که نشون میده خطا در این فایل هست و باید این فایل رو برای اصلاح قطعه دستور برنامه نویسی بررسی کنید.
  • on line: و در نهایت این بخش هم مربوط به شماره خط دستور از فایلی هست که آدرس اون داده شده و با باز کردن فایل که در این مثال فایل فانکشن هست و رفتن به خط ۲۴ میتونید کد رو بررسی و اصلاح کنید..

خب تا اینجا تونستید با استفاده از ارور Syntax Error وردپرس بدونید که منشا خطا از کجاست و تا حدودی نصفی از مسیر رو برای طی کردن مشکل برطرف کنید. حالا برای رفع مشکل باید فایلی که مسیرش مشخص شده رو باز کنید و با رفتن به شماره خط مورد نظر کدهای اون خط رو بررسی کنید. معمولا در اکثر مواقع وقتی این خطا رخ میده، دسترسی به پیشخوان وردپرس برای ویرایش رو ندارید و برای همین باید از طریق FTP یا خود هاست اقدام به ویرایش فایل بکنید.

از اونجایی که استفاده از نرم افزارهای ویرایشگر متن میتونه شماره خط رو بهتون نشون بده و شاید در کنترل پنل هاست که شما دارید این امکان وجود نداره بهتره با استفاده از FTP این کار رو انجام بدین که برای این کار میتونید از مقاله آموزش اتصال ++notepad به هاست سایت استفاده کرده و با اتصال اکانت FTP به هاست خودتون به راحتی قادر باشید به فایل‌ها برای ویرایش و بررسی کدهای خطا دسترسی پیدا کنید..

طراحی سایت ، طراحی سایت شیراز ، طراحی اپلیکیشن

بعد از اینکه به مسیری که در خطا ذکر شده مراجعه کردید فایل مورد نظر رو باز کرده و به خطی که مشخص شده خطا از اونجاست مراجعه کنید که در این مثال ما باید به مسیر wp-content/themes/twentyseventeen رفته و فایل functions.php رو با کلیک روی دکمه EDIT باز کنیم. سپس به خط ۲۴ این کد رفته و کدهای این خط رو بررسی کنیم و ببینیم که اشکال برنامه نویسی در این خطوط چی هست و با دانشی که دارید اصلاحشون کنید.

غیرفعال کردن افزونه وردپرس

گاهی اوقات این مشکل با نصب یا آپدیت افزونه و ایجاد اختلال با سایت به وجود میاد که لازمه افزونه مورد نظر رو در صورتی که این مشکل مشاهده شد غیرفعال کرده و بررسی کنید که دلیل ناسازگاری از کجا بوده و برطرف کنید. از اونجایی که برای غیرفعال کردن افزونه قادر نیستید از طریق پیشخوان وردپرس اقدام کنید بنابراین باید به روش زیر اقدام کنید.

طراحی سایت شیراز ، طراحی اپلیکیشن

بعد از اینکه وارد File Manager هاست شدید به مسیر public_html/wp-content/plugins مراجعه کنید. تو این مسیر تعدادی پوشه وجود داره که هر کدوم از این پوشه‌ها مال یکی از افزونه‌ها هست. برای غیرفعال کردن هر افزونه وردپرس هم کافیه نام پوشه را تغییر بدین. حالا کافیه پوشه افزونه‌ای که بعد از نصب یا آپدیت باعث بوجود اومدن خطای syntax error وردپرس شده رو پیدا کنید و روی پوشه افزونه راست کلیک کنید. سپس نام پوشه افزونه را به اسمی دیگه تغییر بدین(مثلا با اضافه کردن یک عدد به انتهای اون). بعد از کلیک روی دکمه save نام پوشه افزونه تغییر نام پیدا کرده و غیرفعال خواهد شد. حالا مجددا نام قبلی رو برگردونید و به پیشخوان وردپرس برای بررسی افزونه یا استفاده از افزونه مشابه مراجعه کنید.

طراحی اپلیکیشن

تغییر پوسته وردپرس

گاهی اوقات هم ممکنه این مشکل با نصب یا آپدیت قالب به وجود بیاد و باعث ایجاد اختلال در سایت بشه که لازمه قالب مورد نظر رو در صورتی که این مشکل مشاهده شد غیرفعال کرده و بررسی کنید که دلیل ناسازگاری از کجا بوده و برطرف کنید. از اونجایی که برای تغییر دادن قالب یا غیرفعال کردن قالب در وردپرس قادر نیستید از طریق پیشخوان وردپرس اقدام کنید بنابراین باید به روش زیر اقدام کنید.

بعد از اینکه وارد File Manager هاست شدید به مسیر public_html/wp-content/themes مراجعه کنید. تو این مسیر تعدادی پوشه وجود داره که هر کدوم از این پوشه‌ها مال یکی از قالب‌ها هست. برای غیرفعال کردن قالبی که ازش استفاده میکنید کافیه نام پوشه قالب رو تغییر بدین. حالا کافیه پوشه قالب که بعد از نصب یا آپدیت باعث بوجود اومدن خطای syntax error وردپرس شده رو انتخاب کرده و روی پوشه قالب راست کلیک کنید. سپس نام پوشه قالب را به اسمی دیگه تغییر بدین(مثلا با اضافه کردن یک عدد به انتهای اون). بعد از کلیک روی دکمه save نام پوشه قالب تغییر نام پیدا کرده و غیرفعال خواهد شد. که در این حالت یکی از قالب‌های پیشفرض وردپرس در سایت فعال خواهد شد. حالا مجددا نام قبلی رو برگردونید و به پیشخوان وردپرس برای بررسی قالب مراجعه کنید..

افزونه iThemes Security

افزونه Wordfence Security

افزونهAll In One WP Security and Firewall

افزونه امنیتی Sucuri Scanner

تامین کالاهای فروشگاه اینترنتی

تامین کالاهای فروشگاه اینترنتی

تامین کالاهای فروشگاه اینترنتی بخش دو . اگر به بازارهای مرکزی شهرها بروید، بسیاری از مغازه‌ها را می‌بینید، که اجناس خود را به صورت عمده می‌فروشند. تمام مغازه‌ها و فروشگاه‌های خرده فروشی هم معمولا از همین عمده فروشان اجناس را با قیمت پایین‌تر می‌خرند. شما هم می‌توانید...

تفاوت HTTP و HTTPS چیست ؟

تفاوت HTTP و HTTPS چیست ؟

پروتکل HTTPS برای انتقال اطلاعات بصورت رمزگذاری شده بر روی وب سایت بکار برده می شود. پروتکل HTTPS از پورت 443 برای انتقال اطلاعات استفاده می کند ولی پروتکل HTTP از پورت 80 استفاده می‌کند. مهمترین تفاوت میان http با https امنیت و حفظ اطلاعات مربوط به شماست. در صورت...

رفع خطای Leverage browser caching

رفع خطای Leverage browser caching

منظور از رفع خطای leverage browser caching چیست؟ این خطا از مهم ترین ارورهای سایت جی تی متریکس است. طراحی سایت شیراز خطای Leverage browser caching که اسکرین‌شات آن را در Pagespeed گوگل مشاهده می‌کنید به کش مرورگر شما اشاره می‌کند درواقع باید...

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *