پرداخت در محل

مزیت پرداخت در محل چیست ؟

آیا وب سایت ما هم باید این ویژگی را داشته باشد ؟

همراه ما باشید تا جواب تمامی سوالات خود را بگیرید .

اونیکس سافت

همانطور که میدانید امروزه خریدهای اینترنتی یا به اصطلاح آنلاین بسیار شایع شده است و مردم به علت دسترسی آسان به اینترنت ، مشغله های کاری و سهولت در یافتن محصول مورد نظر ، خرید اینترنتی را به خرید حضوری و خستگی های بعد از آن ترجیح می دهند. آمار نشان می دهد که روزانه هزاران خرید اینترنتی انجام می شود و به همین دلیل وب سایت ها و اپلیکیشن های مختلفی هم در همین زمینه شروع به فعالیت کرده اند که هرکدام از معایب و مزیت هایی برخوردار هستند.

قبلا درباره ی مزیت ها و معایب وب سایت و اپلیکیشن صحبت کردیم . 

یکی از روش های توزیع کالا  و توزیع خرید اینترنتی که برای بسیاری افراد حائز اهمیت است و گاها شرط اصلی 

.آنها برای خرید اینترنتی است 

انواع روش های پرداخت و توزیع خرید اینترنتی

پرداخت اینترنتی : این روش پرداخت که از طریق درگاه پرداخت اینترنتی بانک می باشد ، به این صورت است که شما پس از انتخاب کالا مورد نظر و افزودن آن به سبد خرید ، وارد صفحه پرداخت اینترنتی بانک مورد نظر می شوید . در آنجا اطلاعات کارت که شامل : شماره کارت ، رمز دوم ، cvv و تاریخ انقضای کارت می شود را وارد می کنید و پس از پرداخت یک کد پیگیری از طرف بانک دریافت می کنید. این کد درواقع ضمانتی است برای اینکه شما در این سایت واریزی داشته اید.
پرداخت از طریق واریز به حساب : این روش هم مانند پرداخت آنلاین است با این تفاوت که به جای استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی ، مبلغ مورد نظر را مستقیما به حساب خود شخص واریز می کنید.
پرداخت در محل : در این روش هزینه محصول درب منزل و هنگام دریافت کالا پرداخت می شود.

سرویس پرداخت در محل چه مزایایی به همراه دارد؟

سرویس پرداخت در محل که با نام اختصاری COD شناخته می‌شود، یکی از روش‌های انتقال پول از خریدار به فروشنده است و معمولا توسط یک پیک ارسال جمع‌آوری می‌شود. عبارت COD از حروف ابتدایی عبارت Cash On Delivery برداشته شده است که البته گاهی آن را مخفف عبارت Collect On Delivery هم می‌دانند. در این روش شما به عنوان تامین‌کننده‌ی کالا این حق انتخاب را به خریدار می‌دهید تا پول کالاها را درب منزل پرداخت کند و در صورتی که چنین اتفاقی نیفتد، پیک ارسال حق دارد تا بسته را برای فروشنده برگشت بزند. این سرویس در ابتدا تنها با استفاده از پول نقد اجرا می‌شد و وجود کلمه Cash در عبارت اصلی هم نشان از همین موضوع دارد.

مزایای پرداخت در محل چیست؟

اولین مزیت استفاده از سرویس پرداخت در محل این است که مشتری نهایی نیازی به داشتن کارت پول ندارد. بسیاری از مشتریان به استفاده از کارت پول و پرداخت اینترنتی اعتقادی ندارند و فکر می‌کنند پرداخت اینترنتی روش امنی نیست. استفاده از پول نقد برای این افراد راحت‌تر است و شما می‌توانید این حق انتخاب را به مشتری‌تان بدهید. وب‌سایت Investopedia در این زمینه می‌گوید اگر برندتان هنوز آن‌قدرها شناخته‌شده نیست، می‌توانید با استفاده از روش پرداخت در محل اعتماد مشتریان به کسب‌وکارتان را افزایش دهید.