تفاوت HTTP و HTTPS چیست ؟

توسط | شهریور ۳۰, ۱۳۹۹ | مقالات

پروتکل HTTPS

برای انتقال اطلاعات بصورت رمزگذاری شده بر روی وب سایت بکار برده می شود.

پروتکل HTTPS از پورت ۴۴۳ برای انتقال اطلاعات استفاده می کند ولی پروتکل HTTP از پورت ۸۰ استفاده می‌کند.

مهمترین تفاوت میان http با https امنیت و حفظ اطلاعات مربوط به شماست.

در صورت شروع شدن نام وب سایت با //:https، این بدین معناست که کامپیوتر شما در حال رد و بدل کردن اطلاعات با سایت با زبانی است که شخص دیگری قادر به استفاده از آن نیست.

در سایت هایی که با https شروع می  شوند اطلاعات ابتدا به کد تبدیل شده و به سرور ارسال می شود سپس این کدها در سرور رمز گشایی شده و مجددا به اطلاعات قابل فهم بر می گردد. بهمین دلیل سرعت https از http کمتر است.

سرویس https را بعضی شرکتها مانند Verisign و Goddady ارائه می دهند.جهت استفاده از این سرویس باید هزینه ای بصورت ماهانه پرداخت گردد که بر اساس سرعت آن متفاوت می باشد.

تشخیص وب‌سایت‌های HTTP و HTTPS


اگر از مرورگر کروم استفاده کنید، به‌سادگی می‌توانید این موارد را از هم تشخیص بدهید؛ چون کروم اجازه‌ی بازدید از یک وب‌سایت HTTP را نمی‌دهد. البته می‌توانید هشدار آن را نادیده بگیرید؛ اما این اخطار مطمئن‌ترین علامت برای اطلاع از عدم استفاده‌ی آن وب‌سایت از HTTPS است.

اگر از مرورگر دیگری استفاده می‌کنید که وب‌سایت‌های HTTP را به‌صورت خودکار مسدود نمی‌کنند، باید به نوار آدرس دقت کنید. با توجه به دو معیار می‌توانید تشخیص بدهید که یک وب‌سایت HTTP یا HTTPS است:

یک آیکون سبزرنگ به شکل قفل و کلمه‌ی Secure دقیقا قبل از آدرس URL ، آغاز شدن آدرس URL با کلمه‌ی https

تامین کالاهای فروشگاه اینترنتی

تامین کالاهای فروشگاه اینترنتی

تامین کالاهای فروشگاه اینترنتی بخش دو . اگر به بازارهای مرکزی شهرها بروید، بسیاری از مغازه‌ها را می‌بینید، که اجناس خود را به صورت عمده می‌فروشند. تمام مغازه‌ها و فروشگاه‌های خرده فروشی هم معمولا از همین عمده فروشان اجناس را با قیمت پایین‌تر می‌خرند. شما هم می‌توانید...

رفع خطای Leverage browser caching

رفع خطای Leverage browser caching

منظور از رفع خطای leverage browser caching چیست؟ این خطا از مهم ترین ارورهای سایت جی تی متریکس است. طراحی سایت شیراز خطای Leverage browser caching که اسکرین‌شات آن را در Pagespeed گوگل مشاهده می‌کنید به کش مرورگر شما اشاره می‌کند درواقع باید...

تامین کالا فروشگاه های اینترنتی

تامین کالا فروشگاه های اینترنتی

محصول فروشگاه را از کجا بیاورم؟ مسئله این است!در ابتدا باید بگوییم که تامین محصول فروشگاه اینترنتی، چالش‌های خاص خودش را دارد. اول از همه باید بودجه‌ای برای تامین کالای موردنیاز فروشگاه تعیین کنید. البته این را هم بگوییم، که خیلی هم مهم نیست چقدر سرمایه در اختیار...

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *