طراحی اپلیکیشن در شیراز

طراحی اپلیکیشن در شیراز

مزایای داشتن اپلیکیشن

با توجه به استفاده روزافزون از گوشی های هوشمند، وجود طراحی اپلیکیشن در شیراز باعث شده است که این رقابت بین کسب و کارها هیجان انگیز تر شود. 

طبق آمار گوگل ، افراد برای جستجو کردن مطالب خود از طریق موبایل بجای جستجوی سنتی از طریق کامپیوتر ها رو به افزایش است ، از اینرو گوشی های هوشمند جایگزین خوبی برای افراد می باشددر نتیجه، تجارت از طریق تلفن همراه رو به رشد است. و کسب و کارها، بزرگ و کوچک، به دنبال آن بودند.

از سال ۲۰۱۷، داشتن طراحی اپلیکیشن در شیراز به منظور رقابت در بازار فعلی و برای رشد در کسب و کار و تعامل با کاربران بسیار ضرروی است . اگر یک شرکت خاص این قاعده طلایی را دنبال نکند، رقیب او ، میتواند مشتریانش را به سمت خود جذب کند.

در سال ۲۰۱۵، توسعه دهندگان یاهو یک گزارش را نشان می دهند که ۹۰ درصد از وقت مردم برای استفاده از تلفن همراه ، صرف برنامه های نصب شده بوده.

طبق آمار ارائه شده ، سایت شما باید بگونه ای طراحی شود که برای تمامی دستگاهها از جمله موبایل به درستی نمایش داده شود در غیر اینصورت باعث حذف شما از بازار رقابت می شود.

سبقت از رقبا: طراحی اپلیکیشن در شیراز

دسترسی مشتریان را به خودتان آسان کنید.با استفاده از قرار دادن کسب و کارتان بصورت اپلیکیشن از دیگر رقبای خود پیشی بگیرید. 

کاهش هزینه تبلیغات: طراحی اپلیکیشن در شیراز

هزینه چاپ کاتالوگ حذف شده و کاتالوگ دیجیتال شما بر روی موبایل مشتری قرار می گیرد.

 به روز رسانی: طراحی اپلیکیشن در شیراز

مشتریان هر لحظه لیست به روز خدمات شما را می بینند و از اخبار شما مطلع می شوند.این کار روش کم هزینه برای آگاهی و جذب مشتری میباشد.

  • ا استفاده ازطراحی اپلیکیشن در شیراز در هر لحظه توسط مشتریان خود دیده شوید. محصولات و خدمات خود را به نمایش بگذارید:

 با توجه به آمار هایی که گفته شد، شما هم با داشتن یک اپلیکیشن موبایل، این امکان را به همه می دهید، تا بتوانند شما را رسد کنند. یک فروشگاه مجازی کوچک از کسب و کارتان کافی است تا این فرصت را برای خود به وجود آورید. این نکته بسیار اهمیت دارد که که خلاقیت و نو آوری دربسیاری از کار ها، حداقل تا مدت ها شما را منحصر بفرد می کند و این در علم تجارت، اصطلاحا مزیت رغابتی خوانده می شود.شما می توانید از طراحی اپلیکیشن در شیراز به عنوان ابزاری برای نمایش محصولات و خدمات خود استفاده کنید. کاربرانی که اپلیکیشن شما را مشاهده می کنند در آینده به اپلیکیشن شما دسترسی خواهند داشت. 

  •  ایجاد یک بازار هدایت شده با استفاده ازطراحی اپلیکیشن در شیراز :

 شما با سرچ و جستجودر دنیای وب می توانید تمام اطلاعات، راجع به هر موضوعی را پیدا کنید. . یعنی معمولا آن چیزی که مدنظر کاربر است، نمایش داده می شود و شما در نمایش محتوی از اختیار نسبی کمی برخوردار هستید. این یکی دیگر از مزایای اصلیطراحی اپلیکیشن در شیراز نسبت به رغبای اینترنتی است. شما به صورت حساب شده و در بازه های زمانی مناسب می توانید کاربر را با استفاده از ارسال پیام به صفحه ی اصلی موبایل ها، آنها را به موارد مورد نظر خود هدایت نمایید. 

  •  ایجاد وفاداری و حس تعلق در کاربران با استفاده ازطراحی اپلیکیشن در شیراز :

 موبایل اپلیکیشن ها می تواننددر آینده ای نه چندان دور مسئولیت کارت های امتیازی و بن های تخفیف، و در مواردی پی گیری مشتریان پس از خرید محصول را به عهده بگیرند این امر حس وفاداری و تعلق خاطر را در مشتریان شما بیشتر خواهد کرد . 

  •  اپلیکیشن ها به عنوان ابزار تبلیغاتی: طراحی اپلیکیشن در شیراز

 یکی از ابزار حیاتی برای تبلیغ محصولات و خدمات شما وب سایت است، این در حالی است که روزانه تعداد افرادی که از موبایل استفاده می کنند درحال افزایش است و اکثر آنها از طریق گوشی های هوشمند و سایر ابزارها به اینترنت دسترسی دارند. توسعه و تبلیغ طراحی اپلیکیشن در شیراز در بین کاربران برای پیشبرد کسب و کار شما بسیار مفید است. امروزه اغلب امور روزمره مانند تجارت و بازرگانی و یا پرداخت ها توسط موبایل ها انجام می گردد و به نظر می رسد که در آینده بسیاری از کارهای محاسباتی نیز توسط آنها انجام پذیرد.. 

  •  کسب درآمد از طریق طراحی اپلیکیشن در شیراز :

 صاحبان برخی مشاغل از ساخت و توسعه اپلیکیشن ها برای کسب و کار خود امتناع می ورزند، چرا که به تصور آنها هزینه ای که باید در قبال این کار متقبل شوند بیشتر از بودجه آنها است. بدون تردید گاهی اوقات ساخت طراحی اپلیکیشن در شیراز تبدیل به امری بسیار پر هزینه می شود، ولی این دلیل توجیه کننده و کافی نیست. بسنده کردن به یک اپلیکیشن ساده با اجتناب از زواید غیر ضروری موجب کاهش هزینه ها می گردد، علاوه بر این شما می توانید با برنامه ریزی دقیق قبل از شروع فرآیند توسعه اپلیکیشن هزینه ها را به طور چشم گیری کاهش دهید. لوگو، تصاویر و محتوای اپلیکیشن را طراحی کنید و پس از اینکه کارهای مقدماتی و پایه انجام شد، با استخدام یک متخصص در امر توسعه طراحی اپلیکیشن در شیراز ، شروع به ساخت و پیاده سازی آن نمایید.

ارتباط مداوم با مشتری: طراحی اپلیکیشن در شیراز

اپلیکیشن کسب و کار شما همیشه نام شما را به مشتری یادآوری می کند.

ارتقا تصویر برند شما: طراحی اپلیکیشن در شیراز

یک اپلیکیشن اختصاصی برای کسب و کار شما نشانگر به روز بودن و جذب مشتری های امروزی است.

onyxsoft.ir

تاریخچه اپلیکیشن موبایل

اپلیکیشن های تلفن همراه که به اختصار به آن ها اپ می گوییم برنامه های کامپیوتری هستند که توسط برنامه نویسان برای اجرا در گوشی های تلفن و ایندها و …نوشته می شوند. هر یک از این طراحی اپلیکیشن در شیراز عملکرد های مخصوص به خود را دارند.

به طور مثال بعضی از آن ها به عنوان ماشین حساب و یا برای ارسال پیام استفاده می شوند.
در ابتدای ظهور طراحی اپلیکیشن در شیراز ، به دلیل محدودیت های موجود در سخت افزارهای گوشی های تلفن همراه، اپلیکیشن ها نمی توانستند چند کار را به طور هم زمان انجام دهند که بعد ها با پیشرفت تکنولوژی این مشکل نیز برطرف شد.
در ابتدا پورت کردن برنامه های کامپیوتری برای گوشی های تلفن همراه یکی از راحت ترین راه ها برای ایجاد اپلیکیشن های موبایل بود که بعدها با قوی تر شدن گوشی های موبایل از نظر سخت افزاری دیگر این روش توسط برنامه نویسان اجرا نشد. طراحی اپلیکیشن در شیراز
اولین اپلیکیشن های موبایل Psion نام داشتند که در اوایل دهه ۹۰ میلادی توسط کامپیوترهای قابل حمل عرضه شدند و سیستم عامل ۱۶ بیتی EPOC بر رو آن ها نصب بود که این امکان را برای برنامه نویسان فراهم کرده بود تا برنامه های صفحه گسترده (مثل اکسل)، برنامه های واژه پرداز (شبیه ورد امروزی) و برنامه دفترچه خاطرات را ایجاد کرده و بر روی این دستگاه قرار دهند.
مدتی بعد همین دستگاه با سیستم عامل ۳۲بیتی و ارتقا رم تا ۲ مگابایت منتشر شد و نکته جالب سیستم عامل EPOC این است که امکان طراحی توسط کاربران معمولی را نیز فراهم کرد بدین ترتیب راه برای ساخت و گسترش اپ های موبایل هموار شد.

طراحی اپلیکیشن در شیراز چیست؟

در دنیایی که در آن زندگی می کنیم با توجه به رشد و پیشرفت تکنولوژی، شاهد محبوبیت روزافزون گوشی های تلفن هوشمند در بین مردم هستیم.

به طوری که استفاده از کامپیوتر و لپتاپ های شخصی نسبت به گوشی های هوشمند کاهش یافته است. با توجه به این موضوع می توان گفت همگام بودن با تکنولوژی یکی از فاکتورهای موفقیت در هر کسب و کار است و طراحی اپلیکیشن در شیراز در کنار طراحی سایت در شیراز یکی از مواردی است که از اهمیت بالایی برخوردار است. شما با طراحی اپلیکیشن در شیراز متناسب با کسب وکارتان می توانید تعامل بهتری با مشتریان خود داشته باشید و از رقبای تجاری خود پیشی بگیرید.
طراحی اپلیکیشن در شیراز تلفن همراه درحقیقت فرایندی است که برای تولید و طراحی برنامه های تلفن همراه طی می شود تا آن ها بر روی سیستم عامل های مختلف گوشی های هوشمند اجرا شوند.

به عنوان مثال همان طور که می دانید سیستم عامل موبایل های گوگل، اندروید و سیستم عامل موبایل های اپل IOS است و هر سیستم عامل ویژگی ها و قوانین مخصوص به خود را دارد و اپلیکیشن های اندروید با زبان جاوا اسکریپ و اپلیکیشن های موبایل در IOS با زبان C نوشته می شوند.
لازم است این را بدانید شما نمی توانید یک طراحی اپلیکیشن در شیراز طراحی کنید و آن را در تمامی سیستم عامل های تلفن همراه انطباق دهید بلکه باید تفاوت های میان هر سیستم عامل را در نظر بگیرید و برای هر کدام از آن ها اپلیکیشن جداگانه ای طراحی کنید.

اونیکس سافت
طراحی اپلیکیشن

طبقه بندی انواع طراحی اپلیکیشن در شیراز

۱- وب اپ ها

وقتی که یک اپلیکیشن را از طریق مرورگر وب و اینترنت اجرا می کنیم، اصطلاحا به آن وب اپ می گویند. برخلاف وبسایت ها که برای انتقال اطلاعات استفاده می شوند، وب اپ ها کارکردی هستند و از طرف دیگر نیازی به دانلود شدن ندارند (برخلاف اپلیکیشن های موبایل).

وب اپ ها روی مرورگرهایی مثل فایرفاکس و کروم اجرا می شوند و حافظه یا رم روی دستگاه کاربر را مصرف نمی کنند. بطور خلاصه، آن ها را می توان بعنوان وبسایت هایی با قابلیت تعامل و انجام کارکردهای مختلف در نظر گرفت.

برنامه نویسانی که در زبان های برنامه نویسی وب (HTML, CSS, JavaScript) مهارت دارند، می توانند براحتی یک وب اپ بنویسند.طراحی اپلیکیشن در شیراز

یک وب اپ می تواند در هر دستگاهی (چه اندروید ، چه iOS و چه ویندوز) از طریق مرورگر وب دارد، اجرا شود و لازم نیست که برای هر پلتفرمی بصورت جداگانه برنامه نویسی شود.

مزیت های وب اپ

۱- نگهداری آسان تر

۲- یک بیس نرم افزاری برای پلتفرم های مختلف. در اینصورت توزیع، لانچ، بروزرسانی یا ایجاد قابلیت های جدید در اپلیکیشن سریع تر و آسان تر انجام می شود. چرا که نیازی به آپدیت کردن از طریق یک فروشگاه اپلیکیشن (اپ استور، کافه بازار یا گوگل پلی) ندارند.

۳- هزینه های طراحی و ساخت اپلیکیشن کمتر هستند.

محدودیت های وب اپ

۱- تعامل با اپلیکیشن ، نسبت به سایر اپلیکیشن ها واکنش گرا (ریسپانسیو) نیست.

۲- المان های طراحی رابط گرافیکی (UI) ممکن است ناسازگار باشند. برخی از امکانات دستگاه مثل ارسال ناتیفیکیشن ، حالت آفلاین  و لود در هوم اسکرین پشتیبانی نمی شوند. طراحی اپلیکیشن در شیراز

۳- وب اپ ها از طریق اپ استور قابلیت دسترسی ندارند. این موضوع از آن جهت مهم است که بسیاری از کاربران از طریق اپ استور وارد اپلیکیشن می شوند.

۴- کند کار می کنند و بدون اینترنت و مرورگر نمی توان به آن ها دسترسی داشت.

۲ – اپلیکیشن نیتیو (native): طراحی اپلیکیشن در شیراز

اپلیکیشن هایی که فقط برای یک پلتفرم مشخص مثل اندروید، iOS یا ویندوز فون طراحی و ساخته می شوند. برای برنامه نویسی یک اپلیکیشن نیتیو در هر سیستم عامل باید از زبان اصلی آن سیستم عامل استفاده کنید. مثلا برای برنامه نویسی اپلیکیشن اندروید باید از زبان جاوا استفاده کنید. این امر باعث می شود که از یک طرف برنامه نویسی اپلیکیشن نیتیو پیچیده تر و دشوارتر (و به تبع آن هزینه بر و زمان بر) باشد ولی از طرف دیگر به اپلیکیشن نیتیو این امکان را می دهد که سرعت و عملکرد بسیار بالایی داشته باشد.

برنامه نویسی اپلیکیشن نیتیو نسبت به وب اپ بسیار دشوارتر است. چرا که در هر یک از پلتفرم ها باید از زبان برنامه نویسی ، ابزارهای برنامه نویسی ، المان های UI و بسته های توسعه نرم افزار مخصوص آن پلتفرم استفاده کنید. لذا اپلیکیشن نیتیو که برای اندروید نوشته می شود، در iOS یا ویندوز اجرا نخواهد شد. به عبارت دیگر اگر یک اپلیکیشن نیتیو با قابلیت اجرا در iOS، اندروید و وب می خواهید، در واقع باید سه اپلیکیشن مجزا بنویسید.

اپلیکیشن های نیتیو از طریق اپ استورها منتشر می شوند که مزایا و معایت خودش را دارد. مزیت آن اینست که کاربر در یک محل به هزاران اپلیکیشن دسترسی دارد که پیدا کردن و نصب کردن اپلیکیشن ها را آسان تر می کند. طراحی اپلیکیشن در شیراز

عیب محدودیت اپلیکیشن به اپ استور اینست که هر کدام از این پلتفرم ها، رویه های مخصوص خودش را برای انتشار اپلیکیشن دارد و آپدیت کردن اپلیکیشن یا افزودن یک قابلیت جدید به آن از چند ساعت تا چند روز ممکن است طول بکشد. طراحی اپلیکیشن در شیراز

مزیت های اپلیکیشن نیتیو

۱- تجربه کاربری بالا از نظر سرعت و ریسپانسیو بودن

۲- دسترسی به تمامی امکاناتی که سیستم عامل به برنامه نویس می دهد

۳- قابلیت اطمینان و پایداری بالایی دارد

۴- می تواند آفلاین کار کند

۵- در اپ استورها منتشر می شود و لذا بازاریابی آن آسان تر است

۶- حداقل استفاده از سخت افزار و کدنویسی بهینه

محدودیت های اپلیکیشن نیتیو

۱- برای هر پلتفرمی باید بصورت جداگانه کدنویسی انجام شود.

۲- بسیار گران هستند.

۳- برنامه نویسی آن ها زمان بر است

۴- قبل از انتشار در اپ استور نیازمند تاییدیه هستند

۵- تعمیر و آپدیت اپلیکیشن سخت و از طریق اپ استور است

از آنجایی که بسیاری از برنامه نویس ها در یک پلتفرم تخصص دارند، اگر بخواهید اپلیکیشن شما نیتیو باشد در چند پلتفرم کار کند، باید حداقل دو برنامه نویس استخدام کنید.

۳- اپلیکیشن هایبرید

طراحی اپلیکیشن در شیراز اپلیکیشن هایبرید همانطور که از اسمش بر می آید، آمیخته ای از وب اپلیکیشن و اپلیکیشن نیتیو است. این اپلیکیشن ها مانند اپلیکیشن های نیتیو نصب می شوند و مانند وب اپ ها بنظر می رسند. این اپلیکیشن ها بر اساس HTML, CSS, JavaScript نوشته می شوند و یک مرورگر ساده در داخلشان دارند که به اصطلاح وب ویو نامیده می شود. طراحی اپلیکیشن در شیراز

طراحی اپلیکیشن در شیراز اپلیکیشن های هایبرید بهترین گزینه برای MVP (ارائه سریع یک محصول با قابلیت های اصلی و اولیه و دریافت بازخورد بازار جهت تعیین مسیر بهبود محصول) هستند. چرا که می توانند در کوتاه ترین زمان و با نیروی انسانی کمتری ساخته و عرضه شوند.

بطور خلاصه، اپلیکیشن های هایبرید، کدهای نیتیو هستند که با تکنولوژی های وب ترکیب شده و از طریق اپ استور منتشر می شوند. طراحی اپلیکیشن در شیراز

برنامه نویس های ترجیح می دهند که بجای وب اپ از اپلیکیشن هایبرید استفاده کنند چرا که به آن ها این امکان را می دهد که از ویژگی های دستگاه مثل ارسال ناتیفیکیشن یا دوربین استفاده کنند. طراحی اپلیکیشن در شیراز

همچنین برای طراحی و ساخت اپلیکیشن اندروید کافیست صرفا یک بار کدنویسی کرده و برای پلتفرم های مختلف خروجی بگیرند. این امر در کنار سادگی توسعه اپلیکیشن های هایبرید باعث شده است که این اپلیکیشن ها زمان و هزینه بسیار کمتری نسبت به وب اپلیکیشن ها داشته باشند. طراحی اپلیکیشن در شیراز

مزیت های اپلیکیشن هایبرید

۱- ساختار کدنویسی واحد

۲- پشتیبانی همزمان از چند پلتفرم

۳- توسعه مناسب، سریع و مقرون به صرفه

۴- اپلیکیشن ها را می توان در اپ استورها بازاریابی کرد

۵- آپدیت ها آسان و سریع خواهند بود

۶- می توانند به حافظه، دوربین و سایر امکانات موبایل دسترسی داشته باشند.

۷- قابلیت کار آفلاین دارند

محدودیت های اپلیکیشن هایبرید

۱- نسبت به اپ نیتیو، واکنش گرایی کمتری دارند

۲- تجربه کاربری معمولا نادیده گرفته می شود

۳- به یک پلتفرم سوم شخص وابسته هستند

امروزه داشتن یک اپلیکیشن اختصاصی بسیار رایج شده است و برای کسب و کار شما اپلیکیشن نشانگر به روز بودن و جذب مشتری های امروزی است

با ما تمایس بگبرید