سفارشی سازی قالب 

 آیا به سفارشی سازی احتیاج داریم؟

میپردازیم به سفارشی سازی سایت

 

سفارشی سازی قالب

سفارشی سازی سایت : 

وب سایت‌های اختصاصی و سفارشی مانند خانه‌هایی هستند که دقیقاً مطابق با نیاز صاحب خانه طراحی شده است.

طراحی اختصاصی سایت

در طراحی سایت اختصاصی بر خلاف سیستم‌های مدیریت محتوا تمامی بخش‌های مورد نیاز برای نمایش یک سایت می‌بایست به صورت اختصاصی برنامه‌نویسی شوند.

آنچه سبب می‌شود تا از ابزارهای آماده استفاده نشود و بخش‌های مورد نیاز از پایه برنامه‌نویسی شوند ممکن است به یکی از دلایل زیر باشد

  • عدم توانایی سیستم مدیریت محتوا در پوشش یکی از نیازهای اصلی
  • نیاز به ارتباط سیستم با یک سیستم دیگر
  • عدم هماهنگی فرآیندهای موجود در سیستم مدیریت محتوا با فرآیندهای مورد نیاز
  • نیاز به کیفیت، سرعت یا ویژگی بسیار متفاوت
سفارشی سازی قالب

مزایای طراحی سایت به صورت اختصاصی و سفارشی

برنامه‌نویسی سایت مزایایی دارد که ممکن است سبب شود به عنوان گزینه‌ی برتر در طراحی سایت مورد استفاده قرار گیرد.

مهم‌ترین مزیت این روش، سازگاری دقیق سیستم با نیازهای موجود است. در حالی که در طراحی سایت با استفاده از سیستم‌های مدیریت محتوا مانند وردپرس  ، ممکن است نیاز به تغییر فرآیندهای سازمانی وجود داشته باشد.

مزیت دوم در طراحی سایت سفارشی، سرعت است در سایت‌هایی با بازدید بسیار بالا به چشم خواهد آمد. سیستم‌های مدیریت محتوا به دلیل پشتیبانی از بسیاری امکانات جانبی و بسیاری ویژگی‌های فنی از امکانات سخت‌افزاری سرور به مقدار بیشتری استفاده می‌کنند و در نتیجه توانایی پاسخگویی به تعداد کمتری از کاربران با سرعت مناسب در توانایی یکسان سخت‌افزار را خواهند داشت.

این نکته نباید فراموش شود که تمامی مزایای طراحی سایت اختصاصی هنگامی در دسترس خواهد بود که برنامه‌نویسان، دانش و تجربه‌ی کافی در برنامه‌نویسی سایت را داشته باشند.

برای مثال سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سیستمی گسترده است که تقریبا معادل ۹۰ سال کار یک برنامه‌نویس حجم و قدرت دارد و نوشتن کدهایی که بتواند مزایای موجود در چنین سیستمی را پشت سر بگذارد بسیار دشوار خواهد بود.

معایب طراحی سایت اختصاصی و سفارشی

علاوه بر مزایای موجود در طراحی سایت اختصاصی و سفارشی، معایبی نیز در این مسیر وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از زمان بیشتر و هزینه‌ی بیشتر.

به دلیل زمان و هزینه‌ی بیشتری که در این مسیر می‌بایست صرف شود. استفاده از این گزینه برای شرکت‌های کوچک و نوپا گزینه‌ی مناسبی نیست.

مشکل دوم که طراحی سایت اختصاصی و سفارشی را با مشکلات زیادی مواجه می‌کند، عدم تجربه و توانایی کافی برنامه‌نویسان در پیاده‌سازی با کیفیت سایت است.

همان گونه که گفته شد سیستم وردپرس معادل ۹۰ سال کار یک برنامه‌نویس امکانات و توانایی دارد. این مقدار بدون احتساب هزاران افزونه‌ی جانبی آن است. برنامه‌نویسانی که بتوانند سیستمی با این کیفیت و توانایی ایجاد کنند تا مزیتی بیش از سیستم‌های مدیریت محتوا ایجاد کنند، به آسانی یافت نمی‌شوند

اگر طرحی ویژه را برنامه‌ریزی کرده‌اید و قصد طراحی و برنامه‌نویسی سایت به صورت اختصاصی را دارید، با ما تماس بگیرید.