تاثیر بلاگ در سئو 

وبلاگ یا بلاگ چیست؟

چطور یک بلاگ مناسب داشته باشیم ؟

چرا بلاگ نویسی اهمیت زیادی دارد ؟

چرا سایت ما باید قسمت بلاگ داشته باشد ؟

همراه ما باشید تا جواب تمامی سوالات خود را بگیرید .

اونیکس سافت

وبلاگ نویسی

وبلاگ یا بلاگ چیست؟

وبلاگ Weblog واژه ای است که توسط یک وبلاگ نویس آمریکایی (Jorn Barger) ابداع شد . وبلاگ یا بلاگ که در ابتدا به معنی دفترچه خاطرات آنلاین معرفی شد، از دو واژه Web که شبکه جهانی اطلاعات معنی می شود و Log که به فایل هایی گفته می شود که تمام اتفاقاتی که در یک کامپیوتر می افتد را ثبت می کند . واژه بلاگ Blog توسط Peter Merholz ابداع شد . پس از آن Evan Williams که برنامه نویس مشهوری است، درسیستم وبلاگدهی مشهور گوگل واژه Blogger  را خلق کرد و پس از آن سیستم وبلاگ نویسی Blogger را نوشت. 

چرا سایت ما باید قسمت بلاگ داشته باشد ؟

 

وبلاگ نویسی به خودی خود برای وبسایت شما سودمند چرا که شما می توانید به انتشار مطالبی مرتبط باسایت خود اقدام کنید و مطالب را با دیگران به اشتراک بگذاریدو در مورد خدمات و شظمحصولات خود توضیحاتی را به دیگران ارائه دهید ، موتورهای جستجو برای وبسایت هایی که به طور منظم و مداوم به انتشار مطالب جدید اقدام میکنند ارزش بالایی را قائل میشوند و امتیازات ویژه ای را برای آنان در نظر میگیرند .

وبلاگ نویسی به افزایش کیفیت سئو کمک میکند به این صورت که مشتریان شما میتوانند جواب مناسبی برای سوالاتشان بیابند.

پست های وبلاگ به شیوه ای خاص از تاکتیک های مختلف جستجو در صفحه استفاده میکند تا به شما فرصت بیشتری در رتبه بندی موتورهای جستجو بدهد و مشتریان را به بازدید از سایت شما هدایت می کنند.

چطور یک بلاگ مناسب داشته باشیم ؟

 

محتوا یک وبلاگ

تولید محتوا با تصاویر : انتخاب یک تصویر حرفه ای و در عین حال غیر تکراری و بکار بردن تصاویر باعث جذب مخاطب  بیشتری می شود باید دقت کنید که تصاویر استفاده شده در صفحات وب‌سایت باید مرتبط با محتوا بوده و شرایط خاصی را داشته باشد و به موارد نوع فایل و حجم فایل و رنگبندی و اندازه تصویر توجه داشته باشید که در مقاله جداگانه در همین زمینه صحبت می کنیم در مورد نکات ضروری که در یک تصویر باید رعایت کنید.

استفاده از چک لیست و نوشتن موارد مهم  : برای تولید یک محتوا برای وبلاگ لازم است  پس از تنظیم کامل یک نوشته یا تصویر یا فیلم قبل از نشر آن با استفاده از یک چک لیست و نوشتن موارد مهم مطمئن شوید مشکل یا ضعفی در نوع محتوا تولید شده وجود نداشته باشد.

تولید محتوا ویدویی :محتوای ویدویی به نوعی آینده کسب و کار شماست پیش از تولید محتوای ویدیویی خود ابتدا هدف‌گذاری کنید و انتظارات خود را از آن مشخص کنید.

۲.نکات سئو وبلاگ

سئو کردن مطالب قبل از نوشتن :پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی که در این مورد ابزار های مختلفی وجود دارد که با جست و جو کردن در موتور های گوگل می توانید این ابزار رو مشاهده کنید .

سئو کردن مطالب حین نوشتن : انتخاب یک عنوان مناسب برای مطلب نوشته ، حداقل ۱۰۰ لغت اول خود را گویا بنویسید،

سئو وبلاگ بعد از نوشتن مطالب  : دریافت ترافیک، ایجاد پیوند های وبلاگ، ساخت بک لینک ها، انتشار منظم پست و بروز رسانی، چک کردن نتیجه هر ۳ الی ۶ ماه موجب می شود تا اثر و نتیجه کار خود را مشاهده کنید و از سئو وبلاگ رایگان بهره مند شوید.

۳.نکات یک وبلاگ قوی

مطالب مفید و سودمند در زمینه شغلی مورد نظر در اختیار کاربران قرار دهد

مطالب حتی المکان جامع و کامل باشد به طوری که تمامی موارد بحث را تحت پوشش قرار دهد

کیفیت مقاله بسیار مهم بوده و بهتر است در مورد مقالات وب سایت به تمرکز خود را بر روی کیفیت مقاله قرار دهید

به صورت دوره ای می بایست در وبلاگ مقالات جدیدی بارگذاری گردید

قسمت بلاگ نویسی سایت را فراموش نکیند